Zaznacz stronę
Zrelaksuj się, Odpocznij, Złap równowagę

Usługi Fascia

Zdrowo, profesjonalnie i komfortowo

Masaże 

Drenaż limfatyczny

to rodzaj specjalistycznego masażu, który wspomaga odpływ chłonki z opuchniętych kończyn. Stosowanie technik przepychająco – tłoczących powoduje usprawnienie przepływu limfy. Drenaż wykonywany jest ręcznie. Poprawia krążenie krwi, pomaga odprowadzać nadmiar wody z tkanek, likwiduje obrzęki, uczucie ciężkich oraz zmęczonych nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w odprowadzaniu uwolnionych toksyn. Jest wskazany przy zaburzeniach gospodarki wodnej, mineralnej, hormonalnej, obrzękach i zastojach limfatycznych. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla osób wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość.

Masaż tkanek głębokich

ma na celu rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Wykonywany jest bardzo powoli palcami, kostkami palców, pięścią, dłońmi, przedramieniem i łokciem, siła nacisku dobierana jest indywidualnie do aktualnego stanu napięcia mięśni.

Terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych jest techniką polegającą na znalezieniu bolesnego punktu, na przykład aktywnego punktu spustowego, uciśnięciu tego punktu i znalezieniu bezbolesnego ułożenia dla tego mięśnia.

Masaż sportowy

dotyczy najbardziej obciążanych w czasie treningu mięśni, jest pomocny w przyspieszeniu odnowy organizmu po dużych obciążeniach treningowych.

 

Masaż antycellulitowy

ma na celu poprawę ogólnej i miejscowej przemiany materii, stymulacje mikrokrążenia i odtoksycznienie podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

Masaż wspomagający odchudzanie

ma za zadanie zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez pobudzenie ogólnej i miejscowej przemiany materii. Dzięki temu masażowi następuje poprawa krążenia krwi, odprowadzania toksyn z tkanek oraz poprawa elastyczności skóry.

Masaż bańkami chińskimi

zaliczany jest do masaży próżniowych, który między innymi pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, poprawia elastyczność
i jędrność skóry oraz wspomaga usuwanie cellulitu.

Zdrowo, profesjonalnie i komfortowo

Body Wrap

Zabieg body wrap

Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę odpowiedniego preparatu, a nastepnie na owinięciu ciała specjalnie do tego przeznaczoną folią, która działa jak termiczna okluzja.

Body wrap jest stosowany w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Dzięki temu przyczynia się do wygładzenia oraz ujędrnienia skóry, a także wspomaga zabiegi modelująco-wyszczuplające.

Zabieg body wrap można stosować na całe ciało lub na wybrane obszary, jak na przykład: uda, pośladki, brzuch czy ramiona, które wymagają regeneracji, uelastycznienia oraz wymodelowania.

Zdrowo, profesjonalnie i komfortowo

Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic walking polega na maszerowaniu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Forma tej aktywności fizycznej przeznaczona jest dla każdego w każdym wieku.

Nordic walking ma trzy poziomy aktywności: zdrowotny, fitness oraz sportowy. Osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności, angażuje do wysiłku większość mięśni, które pracują bardziej intensywnie niż podczas zwykłego marszu. Mocniej angażowane są zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe.

Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, człowiek jest w stanie z większą łatwością wchodzić na wzgórza, a co najważniejsze - nordic walking pozwala spalać więcej kalorii, niż podczas zwykłego chodzenia. Tak więc tę formę aktywności fizycznej można uznać za dobrą formę wspomagającą odchudzanie.

Zdrowo, profesjonalnie i komfortowo

Doradztwo żywieniowe

Doradztwo żywieniowe

Podczas pierwszego spotkania przeprowadzany jest wywiad żywieniowy, następnie analizujmy wyniki badań oraz ustalamy schemat działania dobrany indywidualnie do każdej osoby. W kolejnym etapie określamy plan żywieniowy oraz układamy odpowiedni jadłospis z uwzględnieniem preferowanych i nielubianych produktów spożywczych.

Zakres usług:

 1. Diagnostyka przyczyn nadwagi, otyłości oraz niedowagi.
 2. Konsultacje dietetyczne.
 3. Zmiany nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.
 4. Żywienie kobiet w ciąży oraz podczas laktacji.
 5. Rozszerzanie diety niemowląt oraz żywienie dzieci.
 6. Dietoterapia w jednostkach chorobowych takich jak:
  • niedoczynność tarczycy,
  • nadczynność tarczycy,
  • Hashimoto,
  • cukrzyca typu I i II,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • miażdżyca,
  • zwyrodnienie stawów,
  • osteoporoza,
  • zaparcia,
  • stłuszczenie wątroby,
  • kamica pęcherzyka żółciowego,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • alergie oraz nietolerancje pokarmowe.
Relaks
Równowaga
Odnowa
Leczenie

Co mowią o nas nasi pacjenci?

Opinie o Fascia

Średnia ocena ponad 90 osób to 5.0! Wow!

"Myślałem że poczekam na efekt i ocenę masażu ponad tydzień a bóle znikły już po drugim dniu od czasu zabiegu!! Bardzo profesjonalne podejście do klienta i wykonywanej pracy przy jednoczesnym luzie i sympatycznej rozmowie. Pani Maria zna się na rzeczy i widać że liczne kursy nie poszły na marne. Polecam!"

"Tak profesjonalnego podejścia do pacjenta- począwszy od wywiadu, przez masaż i poradę na koniec- jeszcze nie spotkałam. Trafiłam do pani Marii z ogromnym bólem kręgosłupa szyjnego. Wyszłam po masażu bez bólu i zrelaksowana , również przyjemną spokojną rozmowę. Polecam z całego serca!!"

"Mocne dłonie, ale nie wyszedłem obolały po zabiegu(dla niektórych to zaleta). Ciężko mi się wypowiadać o skuteczności po 2h od zabiegu(rozumiem, że czasami potrzeba jest trochę czasu), ale generalnie jestem zadowolony. Pozytywne wrażenie, fachowa, sympatyczna. Polecam spróbować."

"Trafiłem do Pani Marii ze względu na ból w stawie skokowym po niedawnym skręceniu. Badanie wykazało brak poważnych uszkodzeń, niemniej zostałem poinstruowany jakie ćwiczenia wykonywać w celu przyspieszenia gojenia. Została mi też założona taśma kinezjologiczna - bez dodatkowych dopłat. Polecam!"

Adres i kontakt

ul. Swobodna 37,
Pasaż Zielińskiego, stoisko 11.10
50-088 Wrocław
665 252 064
maria@centrum-terapii-fascia.pl

Sprawdź kalendarz

Konto bankowe:
98 1910 1048 2415 6419 4001 0001

Formularz kontaktowy